Проточний електричний водонагрівач

Робота проточного електричного водонагрівача полягає в нагріві потоку води за допомогою потужного Тена, яка може становити значення від 2,5 кВт до 30 кВт. Тобто нагрів потоку води відбувається практично відразу після включення живлення і відкриття крана подачі води. Щоб забезпечити швидкий нагрів потоку води, необхідне застосування Тена достатньої потужності. На даний момент найбільш поширені в продажу проточні електричні водонагрівачі потужністю 4-5 кВт. Це дозволяє використовувати їх у приватних будинках і квартирах для цілей підігріву холодної води.

Позитивні сторони
Серед достоїнств проточних водонагрівачів електричних можна відзначити швидкість нагріву води, економність витрат електроенергії, невеликі габарити і невисоку вартість. Також до переваг даного виду нагрівача можна віднести економію місця, зважаючи на його невеликих габаритів, що є іноді дуже суттєвим для невеликих за розміром приміщень.

Негативні сторони
Але при виборі проточного електричного водонагрівача слід також звернути увагу на властивому йому недоліки. Так, по виконанню вони в основному поділяються на нагрівачі з запірною арматурою у вигляді крана або душу, що передбачає їх локальне використання для кожної з точок водорозбору в приміщенні. Вони частіше за все не призначені для забезпечення гарячою водою всієї квартири або будинку. Для цих цілей їх потужності в 4-5 кВт недостатньо. Тому доведеться на кожну точку водорозбору встановлювати окремий водонагрівач або кардинально реконструювати електричну проводку і набувати проточний водонагрівач підвищеної потужності. Кріплення на стіну припускає, що водонагрівач буде встановлений як можна ближче до точки водорозбору.

Електрична проводка і заземлення
Також перед покупкою проточного водонагрівача слід проконсультуватися з фахівцями щодо питання запасу міцності електричної проводки. Справа в тому, що більшість електричних проводок, особливо в старих будинках, не розраховане на таку високу потужність. Вирішення даного питання може вимагати проведення розрахунків та виконання складної реконструкції внутрішньобудинкових електричних мереж, що може скласти значну суму. Перед покупкою слід звернути увагу на те, що даний тип водонагрівача вимагає обов’язкового підключення до контуру заземлення, які в багатьох будинках і квартирах просто відсутні. Це також може викликати додаткові витрати.

Термін служби
До статті витрат на встановлення електричного проточного водонагрівача, можливо, доведеться додати і витрати на установку фільтру попереднього очищення води, так як можливе скорочення терміну роботи Тена зважаючи на сильну забрудненість води та відкладення на його поверхні солей жорсткості.

Сантехніка, водопостачання, каналізація ©2010-2014